خدمات نگهداری و پشتیبانی شبکه

پشتیبان شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه و نگهداری شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار یا به عبارتی نگهداری از شبکه های کامپیوتری از دیگر فعالیت‌های شرکت سما ارتباطات دیهیم در زمینه خدمات شبکه های کامپیوتری می‌باشد. پشتیبانی و نگهداری شبکه‌های کامپیوتری در حال حاضر یکی از مهم‌ترین نیازهای شرکت‌ها، مؤسسات، کارخانجات، سازمان‌ها، آموزشگاه‌ها و هتل‌ها در حوزه انفورماتیک می‌باشد. چرا که با رشد و نفوذ فناوری اطلاعات در تمامی حوزه‌های کسب و کار موجب شده است که نیاز مبرم و شدیدی در زمینه نگهداری و پشتیبانی کامپیوتر و شبکه، نصب و راه اندازی انواع تجهیزات شبکه و سرویس‌های مرتبط با آن برای صاحبان کسب و کار احساس گردد.

پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری، از کلیدی‌ترین و مهم‌ترین فعالیت‌ در شرکت‌های ارائه دهنده خدمات شبکه می‌باشد. این مجموعه تمام تلاش خود را به کار بسته است تا بتواند بهترین خدمات مشاوره آنلاین،خدمات پشتیبانی شبکه، خدمات کامپیوتر، خدمات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، پشتیبانی و نگهداری از سرورها ، خدمات نصب دوربین مدار بسته را با مناسب‌ترین قیمت‌ها و بالاترین کیفیت به مشتریان خود ارائه دهد. این خدمات شامل مجموعه‌ طیف گسترده‌ای از خدمات شبکه و کامپیوتری می‌باشد که در نهایت منجر به پیشگیری از مشکلات و یا رفع و رجوع مشکلات به وجود آمده در زمینه شبکه می‌گردد. پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری و اتاق سرور یک خدمات پیشگیرانه است!

انواع خدمات پشتیبانی شبکه

معرفی شبکه

در شرکت سما ارتباطات دیهیم خدمات پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری را می‌توان به دو بخش کلی دسته بندی کرد:

۱- پشتیبانی سخت افزار شبکه

۲- پشتیبانی نرم افزار شبکه

علامت تیک

پشتیبانی سخت افزار شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار ، شامل پشتیبانی و نگهداری از کلیه تجهیزات سخت افزاری در حوزه آی‌تی و شبکه مانند تجهیزات پسیو شبکه، سرورها، رک، سوئیچ، روتر، دوربین‌های مداربسته ، سیستم‌های کامپیوتری و تجهیزات اداری مانند پرینتر، فکس، اسکنر و … می‌باشد.

 • ارائه مشاوره آنلاین جهت خرید تجهیزات و زیرساخت شبکه
 • مانیتورینگ تجهیزات سخت افزاری شبکه به صورت آنلاین و لحظه‌ای
 • بازدیدهای دوره‌ای به منظور مراقبت و پیشگیری از خرابی تجهیزات شبکه
 • عیب یابی و رفع خرابی تجهیزات سخت افزاری شبکه
 • عیب یابی و رفع خرابی زیرساخت و پسیو شبکه
 • پیاده سازی و اجرای قابلیت افزونگی (Redundancy) جهت پیشگیری از قطعی در شبکه و سرویس دهی
 • در نظر گرفتن ویژگی مقیاس پذیری و توسعه پذیری شبکه (Scalability)

علامت تیک

پشتیبانی نرم افزار شبکه

خدمات پشتیبانی نرم افزار شبکه بخشی از خدمات اکتیو شبکه می‌باشد که شامل نگهداری از نرم افزارها، رفع ایرادات احتمالی آن‌ها، پیشگیری از وقوع ایرادات و مشکلات، نصب نرم‌افزارهای شبکه، نصب و آپدیت ویندوز سرور، نگهداری اطلاعات و دیتاهای شرکت است. بک‌آپ‌گیری و پشتیبان‌گیری از تمامی اطلاعات و نرم‌افزارهای موجود و مستندسازی تمامی اطلاعات مرتبط با شبکه نیز بخشی از این خدمات می‌باشد.

اولویت شرکت سما ارتباطات دیهیم در خدمات پشتیبانی شبکه و کامپیوتر ، ارائه خدمات در سریع‌ترین زمان و بالاترین کیفیت استاندارد می‌باشد. ما معتقدیم که خدمت‌رسانی سریع در این بخش از مهم‌ترین فاکتورهایی است که برای شرکت‌ها اهمیت فراوان دارد.

خدمات پشتیبانی

ماموریت ما

نحوه ارائه خدمات به مشتریان

در حال حاضر کلیه خدمات مرتبط با پشتیبانی شبکه و نگهداری از تجهیزات کامپیوتری، در شرکت سما ارتباطات دیهیم محدود به استان تهران می‌باشد.

خدماتی که شرکت سما ارتباطات دیهیم در این بخش برای رفع ایرادات و مشکلات شبکه ارائه می‌دهد، معمولاً به چهار روش انجام می‌گردد:

 • پشتیبانی راه دور  از طریق سیستم تیکتینگ:

در این روش مشتریان، مشکلات خود را از طریق سیستم ارسال تیکت به صورت کتبی با کارشناسان در میان می‌گذارند و کارشناسان ما نیز در سریع‌ترین زمان ممکن به صورت آنلاین پاسخگوی آن‌ها خواهند بود.

 • پشتیبانی به صورت تلفنی:

بعضی از مشکلات می‌بایست به صورت تلفنی و شفاهی به کارشناسان اعلام گردد و یا بالعکس کارشناسان ما برای حل مشکلات باید به صورت تلفنی مشتریان عزیز راهنمایی کنند.

 • پشتیبانی راه دور  به صورت ریموت:

در این روش کارشناسان برای حل بعضی از مشکلات نیاز دارند تا به سیستم مورد نظر از راه دور با نرم‌افزارهایی که مخصوص این کار می‌باشند به اصطلاح ریموت زده و مشکل کاربر را مستقیماً بر روی سیستم حل کنند.

 • پشتیبانی به صورت حضوری:

در بسیاری از مواقع لازم است تا کارشناس به صورت حضوری در محل شرکت مشتریان اقدام به ارائه خدمات نماید و مشکلات آنان را به صورت حضوری بر طرف نماید.

آیکون فرصت

ما متخصصان  آی‌تی با سال‌ها تجربه را استخدام می‌کنیم. ما همکاری‌های طولانی مدت و پشتیبانی برنامه‌ریزی شده را انجام می‌دهیم. ما با شما کار می‌کنیم تا زمانی که مشکلات کامپیوتر و شبکه شما حل شود. با توجه به گستردگی کار شرکت خدمات شبکه سما ارتباطات دیهیم ، علاوه بر مشاوره، راه‌اندازی و پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری، راه اندازی و پشتیبانی از سیستم تلفن سانترال و ویپ، سیستم برق اضطراری UPS و سیستم دوربین مداربسته از جمله مواردی است که بنا به درخواست مشتریان انجام می‌پذیرد.

ویژگی شبکه

قرارداد پشتیبانی شبکه

شرکت سما ارتباطات دیهیم آماده عقد قرارداد در حوزه خدمات شبکه و آی‌تی می‌باشد. ارائه خدمات در شرکت سما ارتباطات دیهیم در قالب قراردادهای مشخص و به صورت سالیانه می‌باشد. این قراردادها متناسب با نیاز و تقاضای شما ارائه می‌گردد. به طور‌کلی شرکت سما ارتباطات دیهیم سه مدل قرارداد خدماتی  پشتیبانی شبکه، در این زمینه ارائه می‌دهد که بر اساس تقاضای مشتریان ممکن است قرارداد نهایی، ترکیبی از هر ۳ مدل باشد:

۱– قرارداد خدمات پشتیبانی شبکه:

این قرارداد بر روی ارائه خدمات تخصصی و حرفه‌ای در زمینه شبکه و تجهیزات شبکه‌ای و نرم‌افزارهای مرتبط با آن متمرکز می‌باشد. در این قرارداد، خدمات از نظر فنی در سطح بالاتری نسبت به سایر قراردادها ارائه می‌گردد. کارشناسانی که در این زمینه خدمت‌رسانی می‌کنند، مهندسین شبکه با تجربه بالا می‌باشند.

۲– قرارداد خدمات پشتیبانی سیستم‌‌ها و تجهیزات اداری:

در این نوع قرارداد نگهداری و تعمیر کامپیوترها و تجهیزات اداری ائم از پرینتر، اسکنر و … از اهمیت بیشتری برخورداد است. ارائه خدمات کامپیوتری به شرکت‌ها از نظر سطح دانش نسبت به خدمات شبکه پایین‌تر بوده و تکنسین‌های کامپیوتر مسئول ارائه این خدمات می‌باشند. به این دسته از خدمات در اصطلاح خدمات HelpDesk گفته می‌شود.

۳ – قرارداد خدمات پشتیبانی IT:

این نوع قرارداد در واقع ترکیبی از خدمات تخصصی شبکه و خدمات پشتیبانی سیستم‌ها می‌باشد. البته خدمات جانبی دیگری نیز در این نوع قراردادها ارائه می‌گردد مانند پشتیبانی تجهیزات دوربین مداربسته، نگهداری از دستگاه‌های الکترونیکی مانند سیستم‌های هوشمند اتاق سرور، دستگاه حضور و غیاب، برق اضطراری UPS و … . در واقع این خدمات تمامی نیازهای آی‌تی در سطوح مختلف را تحت پوشش قرار می‌دهد.

قیمت‌های مناسب قرارداد پشتیبانی شبکه، تعمیر و نگهداری شبکه،  پشتیبانی سیستم‌های رایانه‌ای و آی‌تی، کاهش هزینه‌های جانبی، نداشتن هزینه‌های پنهان و اعلام نرخ تغییرات قیمت پشتیبانی، طبق تعرفه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور بوده و همچنین لازم به ذکر است شرکت سما ارتباطات دیهیم تا پایان قرارداد پشتیبانی خود را ملزم به تمامی موارد ذکر شده در سند قرارداد پشتیبانی می‌داند.

خدمات مشاوره شبکه

حالت‌های حضور کارشناس پشتیبانی در محل مشتری

ساعت‌های حضور کارشناس در محل مشتری در تمامی قراردادهای فوق، بسته به نوع قرارداد به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود:

حالت ۱ – کارشناس پشتیبانی جهت رفع مشکل: در این حالت کارشناس صرفاً تا زمانی در محل مشتری حضور خواهد داشت که مشکل یا مشکلات مربوطه را حل کند و بعد از رفع آن از محل مشتری خارج می‌گردد.

حالت ۲ – کارشناس پشتیبانی مقیم نیم روز: در این حالت کارشناس به اندازه یک نیم روز کاری در محل مشتری در زمان‌بندی مشخص، حداقل یک روز در هر ماه و حداکثر بر اساس نیاز مشتری، حضور خواهد داشت، حتی اگر از قبل مشکلی وجود نداشته باشد.

حالت ۳ – کارشناس پشتیبانی مقیم تمام وقت: در این حالت کارشناس مانند یک کارمند در محل مشتری به صورت تمام وقت حضور خواهد داشت. کارشناس پشتیبان مقیم در محل، بر اساس نیاز مشتری ممکن است حداقل یک روز تا حداکثر تمام روزهای کاری در یک ماه در محل مشتری حضور داشته باشد.

در هر سه حالت کارشناس بر اساس قرارداد اولیه ممکن است در هر هفته یک نوبت و یا چند نوبت در محل مشتری حضور پیدا کند. در نهایت بسته به انتخاب حالت‌های حضور کارشناس، تعداد حضور کارشناس در هر ماه و همچنین نوع قرارداد پشتیبانی، هزینه خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه و کامپیوتر نیز تغییر خواهد کرد.

حفظ و نگهداری شبکه

چرا نیاز به کارشناس کامپیوتر و پشتیبانی شبکه داریم؟

اولین گام در مدیریت IT ، نظارت بر فعالیت شبکه و سیستم‌های کامپیوتری شما است. مدیریت مناسب یک زیر ساخت شبکه با نظارت و تجزیه و تحلیل محیط شبکه شروع می‌شود، نه تنها این موضوع می‌تواند شاخص‌های کلیدی وقوع مشکلات در شبکه را پیش بینی کند، بلکه تجزیه و تحلیل گسترده‌ای از شبکه می‌تواند به شما در برنامه ریزی جهت پیاده سازی و راه اندازی شبکه های کامپیوتری کمک کند. ما می‌توانیم با خدمات پشتیبانی شبکه سما ارتباطات دیهیم آنچه را که در شبکه شما به صورت لحظه ای و روزانه اتفاق می‌افتد را گزارش دهیم. متخصصان شبکه ما هر روز به صورت آنلاین و یا تلفنی به شما مشاوره می‌دهند و در صورت بروز هر مشکل در سیستم شبکه شما به صورت حضوری و یا غیر حضوری مشکل شما را حل و پشتیبانی می‌کنند.

مطمئناً داشتن یک کارشناس و متخصص شبکه برای پشتیبانی شبکه و سخت افزار برای شرکت شما بسیار تأثیرگذار و همچنین مقرون به صرفه می‌باشد، زیرا هزینه‌های ناشی از نداشتن یک پشتیبان شبکه بیشتر از هزینه‌های داشتن یک متخصص برای پشتیبانی و نگهداری شبکه است. حل مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری به صورت روزانه و یا هفتگی به مراتب بهتر و حرفه‌ای تر از چک نکردن سیستم‌ها است چرا که پس از به وجود آمد مشکل به مراتب هزینه‌های بیشتری صرف برطرف کردن آن باید پرداخت شود که در بسیاری از موارد حتی با صرف هزینه، خسارت وارده جبران نخواهد شد.

چرا

چرا پشتیبانی شبکه سما ارتباطات دیهیم ؟

 • پشتیبانی رایکانتکارشناسان باتجربه و متخصص
 • ارائه راهکارهای نوین مطابق با استاندارد روز دنیا
 • ارائه خدمات شبکه در کوتاه‌ترین زمان
 • تنوع خدمات در پشتیبانی شبکه
 • حفظ اطلاعات مشتریان
 • پشتیبانی به موقع و دوره‌ای
 • خلاقیت و نوآوری در ارائه خدمات
 • کاهش هزینه های جاری در شبکه
 • جلوگیری از هدر رفت منابع
 • رضایت‌مندی مشتری
 • تضمین کیفیت و هزینه معقول

رفع ایرادات و مشکلات

آموزش پشتیبانی شبکه

یکی از خدمات شرکت سما ارتباطات دیهیم در زمینه پشتیبانی شبکه، ارائه خدمات ویژه جهت آموزش شبکه و آی تی به مسئولین فنی شرکت‌ها و همچنین آموزش به پرسنل شرکت‌ها برای استفاده درست از تجهیزات کامپیوتری و نرم افزارهای موجود در شبکه می‌باشد.

 • آموزش پشتیبانی شبکه به نیروهای آی تی شرکت‌ها و سازمان‌ها و تربیت نیروی متخصص HelpDesk برای نگهداری و مراقبت از ساختار شبکه و سیستم‌های کامپیوتری موجود
 • عقد قرارداد با شرکت‌ها و سازمان‌ها جهت آموزش به کارمندان مجموعه برای استفاده درست و بهینه از زیرساخت‌های شبکه و آی‌تی

شما می‌توانید از خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار  سما ارتباطات دیهیم با قیمت مناسب و کیفیت بالا بدون داشتن هزینه‌های پنهان و جانبی برای حل مشکلات کامپیوتری خود بهره مند گردید. از پرداخت هزینه‌های بالا برای حل مشکلات کامپیوتری خود فارغ شوید. همچنین خدمات مشاوره آی‌تی  ما شما را به یک راه حل جامع برای حل مشکلات خود می‌رساند.

هدف ما بالابردن بهره‌وری و افزایش راندمان کاری شماست.

شرکت سما ارتباطات دیهیم به مشتریان خود در قرارداد پشتیبانی شبکه، اخلاقاً و قانوناً متعهد می‌گردد که حافظ منافع مشتریان و اطلاعات مهم آن‌ها باشد. ما با تمام تلاش و انرژی در سریع‌ترین زمان ممکن، به مشتریان خود خدمت رسانی می‌کنیم تا مشتریان ما در بخش IT بی‌هیچ دغدغه‌ای و با بالاترین راندمان کاری به کسب و کار خود بپردازند.